jarmark świąteczny
berlin

Termin: 7 grudzień 2019

Cena: 130 zł od osoby

Berlin jest piękny o każdej porze roku, jednak podczas okresu świątecznego potrafi zachwycić wyjątkowo swoim urokiem. Przed świętami w Berlinie powstaje kilkadziesiąt jarmarków świątecznych, zarówno tych mniejszych na placach dzielnic, jak i tych największych. Sprzedawcy oferują rękodzieło, wypieki, grzane wino i regionalne specjały. Tym razem oferujemy Państwu zwiedzanie Berlina połączone z pobytem na Jarmarku Bożonarodzeniowym, na którym na pewno nie jeden znajdzie coś dla siebie, a wszystko to okolicznościach zimowej aury i niepowtarzalnej przedświątecznej atmosfery. 

Berlin to z jednej strony nowoczesne, świetnie zorganizowane miasto, a drugiej architektoniczna perełka i gratka dla miłośników historii. Co ważne stolica naszych sąsiadów jest centrum kulturalno-koncertowym w Środkowej Europie. W Berlinie każdy znajdzie coś dla siebie, a niejedna osoba zakocha się w tym mieście i nieraz do niego wróci. A jak co roku w okresie przedświątecznym Berlin lśni blaskiem jeszcze bardziej. Uroku niemieckiej stolicy dodają przykryte śniegiem dachy wież, a spacerując wśród straganów można znaleźć nie tylko piękne ozdoby choinkowe, ale także przeróżne wyroby drewniane, haftowane serwetki i wiele innych ciekawych produktów regionalnych. 

PROGRAM

Sobota 7.12.2019

 Wyjazd ze Świdnicy ok. godziny 6:00.

Przejazd do Berlina

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy m.in. Muzeum Muru Berlińskiego na Bernauer Strasse, Wyspę Muzeów, Unter der Linden (jedna z najpiękniejszych ulic Berlina), Katedrę Katolicką św. Jadwigi, jeden z najpiękniejszych placów Berlina – Gendarmer Plrz, serce Berlina z Bramą Brandenburską, Dzielnicę Rządową i Parlamentarną Berlina z Reichstagiem, Pomnik Holokaustu oraz Plac Podczdamski (najnowocześniejsza dzielnica biurowo – mieszkanoiowa w Europie)

W trakcie zwiedzania przewidziany jest czas wolny na zakupy i odpoczynek

Przejazd autokarem po Berlinie, w czasie którego zobaczymy m.in. Check Point Charlie (posterunek graniczny pomiędzy strefą radziecką i amerykańską podczas podziału Berlina)

Pobyt na Jarmarku Bozonarodzeniowym

Wyjazd do Polski ok. godz. 18:00

Powrót do Świdnicy późnym wieczorem

 

GALERIA

Brama Brandenburska

Gendarmenmarkt​

Jarmark na Gendarmenmarkt

Reichstag

Berlin

Berlin

WARUNKI UCZESTNICTWA

Świadczenia zawarte w cenie:  

  • Przejazd autokarem w obie strony
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Opiekę pilota/przewodnika

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu
  • Wyżywienia
  • Wydatków własnych uczestnika
  • Możliwość wypożyczenia sprzętu Tour Guide: ok. 8zł/os. (przy minimum 30 os. chętnych)
[ DOKUMENTY ]

Szczegółowe warunki uczestnictwa

Wykonanie: robimy-strony.pl | Piotr Żuk TREKKINGI 2018